Menu

Diorista

Diorista blog

4 prostych porad dotyczących pielęgnacji włosów w czasie ciąży

diorista

1

Ciąża to niewątpliwie jeden z najbardziej niezwykłych etapów w życiu kobiety. 

Podczas gdy przygotowujesz się do wychowania małej istoty, która rozwija się w Tobie, w Twoim ciele zachodzą różne zmiany. Większość tych zmian w tym okresie wynika z zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. Te dodatkowe hormony w Twoim ciele mogą spowodować zmianę regularnych cykli włosów. Twoje włosy mogą stać się grubsze i bardziej sprężyste. Lub też mogą stać się nadmiernie kędzierzawe i suche. Niektóre kobiety mogą doświadczyć także wypadania dużej ilości włosów.

W większości przypadków, przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrej diecie, włosy wracają do naturalnego stan w ciągu 6 miesięcy od porodu. Dbanie o swoje zdrowie podczas tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy jest kluczowe dla zdrowia Twoich włosów i skóry oraz ogólnego samopoczucia.

Jak dbać o swoje włosy podczas ciąży

  1. Masaż włosów:

Świetnym sposobem na zadbanie o włosy w czasie ciąży i jednoczesny relaks jest masowanie włosów.

Używaj olejku na włosy co najmniej trzy lub cztery razy w tygodniu. Korzystanie z naturalnych olejków do włosów to świetny sposób na odżywienie włosów. Wybierz olejek, który składa się z korzystnych dla zdrowia składników, takich jak oliwka, kokos, migdał, jojoba, rycyna i tym podobne. Lekko podgrzej olejek, upewniając się, że nie jest zbyt gorący, ale prostu ciepły. Wmasuj go w skórę głowy i włosy.

Pomoże to wzmocnić korzenie i zapobiec wypadaniu włosów. Możesz owinąć głowę ciepłym ręcznikiem, aby uzyskać lepszy efekt.

  1. Nie farb włosów w trakcie ciąży:

Najlepiej unikać farbowania włosów w czasie ciąży. Nie ma danych naukowych, które udowodniłyby, że farbowanie włosów podczas ciąży może w rzeczywistości zaszkodzić dziecku, ale mimo to jest to odradzane.

Farby do włosów mogą wywoływać pewne alergie lub infekcje i dobrze jest unikać takich komplikacji podczas ciąży.

  1. Regularne podcinanie końcówek:

Twoje włosy przechodzą zmiany w czasie ciąży, powodujące różnicę w ich strukturze i grubości. Dobrym pomysłem jest regularne podcinanie końcówek, co pomoże uniknąć ich rozdwajania się lub ich szorstkości. Nowy styl także świetnie poprawia nastrój! 

  1. Zrelaksuj się:

Stres jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów w czasie ciąży. Zmieniające się hormony i wahania nastroju mogą mieć negatywny wpływ na Twoje włosy.

© Diorista
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci